1 marca 2017 Udostępnij

Niezwykłe właściwości mieszanki aloesu z olejem kokosowym

Aloes oraz olej kokosowy są cenione ze względu na to jakie lecznicze właściwości posiadają. Aloes to między innymi źródło cennych przeciwutleniaczy i składników, które mogą działać przeciwzapalnie. Tłuszcze nasycone w oleju kokosowym są inne niż te zwierzęce i dlatego nie będą szkodliwe dla organizmu ludzkiego, gdy spożywane będą w odpowiedniej, umiarkowanej ilości.

Można oczekiwać również, że olej kokosowy ma działanie przeciwgrzybicze oraz przeciwbakteryjne, a to sprawia, że jest to świetny środek do leczenia infekcji skóry. Połączenie aloesu z olejem kokosowym da nam wyjątkowy produkt, który będzie służył leczeniu różnych dolegliwości.

Leczy suchą skórę

Aloes tak samo jak olej kokosowy to świetny środek nawilżający. Połączenie stworzy silny produkt, który daje nam ulgę w dolegliwościach, które wynikają z suchej skóry.

Leczy infekcje grzybicze

Olej kokosowy zawiera składniki przeciwgrzybicze takie jak kwas kaprylowy, kaprynowy czy laurynowy. Dzięki temu hamuje się rozwój mikroorganizmów. Mieszanina aloesu o oleju kokosowego stanowi ulgę w infekcjach grzybiczych na skórze.

Zwalcza oznaki starzenia się

Przy utrzymaniu dobrego nawilżenie będzie można stosować olej kokosowy i aloes, ponieważ dzięki nim opóźnia się pojawienie się zmarszczek. W aloesie znajduje się między innymi wiele przeciwutleniaczy, które chronią przed starzeniem się skóry.

Rośliny z właściwościami leczniczymi

Korzystny wpływ na stan włosów i skóry głowy

Działanie nawilżające będzie również korzystne dla naszej skóry głowy. Witaminy, minerały oraz aminokwasy będą odżywiać mieszki włosowe i stymulują wzrost włosów.

Leczy oparzenia

Jeśli smarujemy skórę mieszanką aloesu z olejem kokosowym będzie się przyspieszać jej gojenie po oparzeniach. W ten sposób łagodzi się ból i dodatkowo stymulowana będzie produkcji kolagenu, który będzie brał udział w leczeniu oparzeń.

Korzystnie wpływa na poziom cukru we krwi

W medycynie ludowej zalecało się stosowanie aloesu z olejem kokosowym, by zmniejszyć poziom cukru we krwi. Badania naukowe pokazują, że oba składniki mają działanie obniżające poziom glukozy we krwi. Pomagają zmniejszyć oporność insulinową.

Obniża poziom cholesterolu we krwi

Badania potwierdzają, że mieszanka aloesu z olejem kokosowym będzie wpływać na poziom złego cholesterolu oraz trójglicerydów we krwi. Dlatego dzięki temu mniejsze będzie ryzyko pojawienia się chorób serca.

Paweł Stańczyk

Redakcja jezykomania.edu.pl