27 lutego 2017 Udostępnij

Czy aloes jest korzystny dla Twojego zdrowia?

Temat zdrowia jest coraz chętniej poruszany w prasie, sieci czy telewizji. Jeszcze nie tak bardzo, by pokazać jak może być zaniżona sprawność jelit. Zdrowie układu trawiennego jest bardzo istotne, ponieważ dzięki niemu wchłaniane są składniki odżywcze. Jeśli układ trawienny nie będzie efektywny albo środowisko w jelitach nie jest zrównoważone nie będziemy wykorzystywać w pełnej wartości spożywanej żywności.

Nawet jeśli jest ona bardzo dobrej jakości. Co więc będzie zakłócać pracę jelit? Przede wszystkim problemem będzie złe odżywianie, produkty o dużym stopniu przetworzenia, barwniki sztuczne i składniki syntetyczne.

Jak działa Aloes?

W aloesie mamy bardzo wiele składników odżywczych, które korzystnie będą wpływać na nasz organizm., można mówić aż o 70 różnych substancjach między innymi minerałach, witaminach. Wiele składników w Aloesie to silne antyoksydanty, które będą korzystnie wpływać na nasz organizm. Mamy tam również ważny dla naszego organizmu kwas foliowy a także cholinę. Aloes to produkt, który świetnie działa na trawienie i wchłanianie składników odżywczych.

Aloes w codziennej diecie

Znajdziemy tam osiem ważnych dla naszego organizmu enzymów, z czego dwa z nich specjalnie wspierać będą trawienie a więc Amylaza, która pomaga radzić sobie z cukrami a także lipaza, dzięki której będzie można skutecznie trawić tłuszcze. Aloes to środek, który będzie poprawiał pracę naszych jelit przez to, że wspiera probiotyczne kolonie bakterii jakie w jelitach funkcjonują. Probiotyki to żywe organizmy, które wymagają substancji nazywanych probiotykami. Aloes jest właśnie ich cennym źródłem.

Suplementacja produktów z Aloesem

Badania jakie są prowadzone między innymi pokazują nam, że aloes może wpływać skutecznie na bilansowanie poziomu pH w organizmie. Pomaga to między innymi zwalczyć zaczerwienienia, obrzęki, podrażnienia. Można go będzie przyjmować w różnych formach np. będzie to sok z aloesu. Można go znaleźć w większości sklepów, gdzie oferowana jest zdrowa żywność, czasami także w zwykłych sklepach spożywczych. Warto wybierać taki sok, który powstaje z wnętrza liści. Unikamy produktów, które są robione z całych liści, ponieważ wtedy będą tam składniki o silnym działaniu przeczyszczającym i zamiast korzyści mogą się dodatkowo pojawić jeszcze inne problemy.

Agnieszka Witek

Redakcja jezykomania.edu.pl