24 lutego 2017 Udostępnij

Sok z aloesu zastosowanie

Jak sok z aloesu poprawia pracę jelit?

Układ trawienny będzie działać prawidłowo, gdy wszystkie wartości odżywcze trafiać będą do organizmu gdy w jelitach dzieje się źle to pokarm nie będzie dobrze trawiony a zdecydowana większość odżywczych składników będzie wydalana. Cukier, sztuczne składniki, barwniki nie odżywiają a co gorsze mogą zakłócić równowagę jelit. Jednym produktem, który może gwarantować równowagę w układzie trawiennym to aloes, który będzie odżywiał i wspomoże detoksykację a także poprawi wypróżnienia. Jak więc działa aloes?

Jak aloes działa na trawienie?

W aloesie znajdziemy aż 70 różnych składników odżywczych, pośród których będzie między innymi wapń, chrom, miedź, selen, magnez, potas, sód czy cynk. Znajdziemy również liczne witaminy między innymi witaminę A, C,E oraz witaminę B12 oraz B9 a więc kwas foliowy i cholinę. Aloes poprawiać będzie trawienie i wchłanianie składników odżywczych a wynikać to będzie z ośmiu enzymów, z których dwa wspierają mocno trawienie. Chodzi o amylazę, która będzie trawić węglowodany, skropię i cukier oraz lipazę, która odpowiada za trawienie tłuszczy.

Składniki odżywcze w aloesie

Aloes promować będzie również zdrowe środowisko w jelitach, dlatego że wspiera probiotyczne kolonie bakterii. Są to żywe organizmy, które wymagają składników odżywczych określonych jako prebiotyki. Aloes to źródło cennych prebiotyków, które żywią dobre bakterie jelitowe. Badania wykazały, że aloes może wpływać pozytywnie na wartości pH w organizmie, pomagać będzie zmniejszać zaczerwienienia, obrzęk oraz podrażnienia.

Gdzie znajdziemy sok z aloesu?

Sok z aloesu będzie można znaleźć w większości sklepów ze zdrową żywnością, szukać należy soku produkowanego jedynie z części wewnętrznej liścia aloesu. unikamy soków z całych liści, ponieważ będą tam aloiny albo też lateks aloesowy, a to może działać przeczyszczająco i dlatego po spożyciu mogą się pojawić dość przykre problemy żołądkowe. Aloes może więc działać korzystnie na organizm, ale niewątpliwie ważne będzie jego spożywanie w racjonalny sposób, by nie doprowadzić do problemów zdrowotnych.

Agnieszka Witek

Redakcja jezykomania.edu.pl