1 marca 2017 Udostępnij

Aloes – właściwości i zastosowanie

Obecnie chcemy Wam pokazać jak doskonałym składnikiem jest aloes. Sok z aloesu to między innymi składnik specjalnych mikstur oczyszczających. Dlaczego właśnie tą rośliną będziemy się zajmować?

W naszym klimacie mamy teoretycznie wiele różnych dobrze znanych nam roślin o świetnych właściwościach. Mimo tego jednak trzeba sobie powiedzieć, że aloes pośród tych wszystkich propozycji się wyróżnia. Przede wszystkim to roślina niezwykle zgodna, która praktycznie nigdy nie wchodzi w reakcję z innymi składnikami i dlatego nie trzeba się obawiać, że pojawią się jakieś niebezpieczne reakcje, których możemy się obawiać.

Dlatego właśnie stosowanie aloesu będzie przede wszystkim bezpieczne, traktuje się go również jako biokatalizator na inne substancje aktywne biologicznie.

Lecznicza moc aloesu

Na uwagę zasługuje również to, że aloes to roślina, która ma uniwersalne działanie. Jeśli chodzi o tą propozycję będzie można zauważyć, że produkt wpływa korzystnie na nasz organizm w wielu aspektach. Aloes jest naturalnym środkiem oczyszczającym, regulującym, regenerującym czy przeciwzapalnym. Będzie również działać bakteriostatycznie, osłonowo czy tonizująco.

Oczyszczenie organizmu

Trudno będzie szukać drugiej takiej właśnie rośliny. Dlatego warto interesować się aloesem nieco bardziej bo chociaż jest już nieco lepiej znany to jednak nadal wiele osób zupełnie nie zdaje sobie sprawy z tego jak wiele właściwości ważnych dla naszego organizmu będzie miał właśnie aloes.

Sok z aloesu – ale jaki?

Większość uważa, że aloes to kaktus, jednak należy on tak naprawdę do sukulentów i rodziny liliowatych, do której zalicza się również czosnek oraz cebula. Istnieje około 200 jego gatunków. Jednak mamy około 30 co do których wiadomo, że mają właściwości zdrowotne. Najbardziej znany będzie składnik taki jak aloe vera, który jest najbardziej rozpowszechniony i najczęściej obecnie wykorzystywany jako ten składnik, który ma wiele doskonałych właściwości. Nie należy jednak poszukiwać aloesu na własną rękę, ponieważ można się nawet nim podtruć. Trzeba uważać na jego stosowanie i brać pod uwagę wyłącznie sprawdzone źródła.

Miąższ z aloesu

Często opisuje się aloes jako cały, jednak najcenniejszy będzie miąższ. Dlatego właśnie pojawia się czasami również określenie aloesu jako środka przeczyszczającego, na co powinniśmy uważać. Rzeczywiście są takiej sytuacje, w których spożywanie go w zbyt dużych ilościach może doprowadzić do reakcji organizmu, która będzie związana z przeczyszczeniem. Warto więc stosować produkt wyłącznie w taki sposób, który będzie wskazany przez specjalistów.

Agnieszka Witek

Redakcja jezykomania.edu.pl