1 marca 2017 Udostępnij

Aloes 12 interesujących właściwości soku z aloesu cz I

Aloes to wyjątkowa roślina lecznicza, która ma pełną wartość odżywczą. Określa się ją jako sukulent a więc taka roślina, która jest przystosowana do życia w warunkach ograniczonej dostępności wody. Jak się okazuje aloes ma około 200 różnych składników mineralnych, witaminowych, aminokwasów, enzymów czy polisacharydów i kwasów tłuszczowych. Ludzie jak się okazuje stosują aloes od ponad 5 tysięcy lat.

Podamy wam 12 powodów, dla których warto zdecydować się na aloes:

1. Aloes ma wysoką zawartość witamin i minerałów:

Badania pokazują, że aloes ma wiele cennych składników witaminowych: A, C, E, kwas foliowy (B9), cholinę, B1, B2, B3 (niacyna), B6 i jako jedna z nielicznych roślin również witaminę B12 a także składniki mineralne: wapń, magnez, cynk, chrom, selen, sód, potas, żelazo, miedź, mangan.

2. Aloes ma wiele kwasów tłuszczowych i aminokwasów

Jeśli chodzi o aloes jest to roślina, która ma około 20 na 22 wszystkich aminokwasów w tym 8 z 8 aminokwasów, które nie są tworzone przez nasz organizm a to wielka zaleta tego właśnie składnika. Aloes posiada między innymi dwa sterole roślinne, które są ważnymi dla nas kwasami tłuszczowymi. Oprócz tego znajdziemy tam kilka innych cennych dla nas kwasów tłuszczowych między innymi linolowy, linolenowy, mirystynowy, kaprylowy, kwas oleinowy, kwas palmitynowy i kwas stearynowy.

Cenne witaminy w roślinach

3. Aloes należy do adaptogenów

Aloes to adaptogen, a więc taki składnik, który naturalnie wzmacnia naszą odporność organizmu na stres i przeżycia traumatyczne. Pomaga w ten sposób walczyć z każdą chorobą. Uważa się, że takie działanie poprawia balansowanie naszego organizmu i stymuluje również mechanizmy obronne a także adaptacyjne ciała. Pozwala to poradzić sobie ze stresem.

4. Aloes pomaga w trawieniu pokarmu

Niestrawność związana jest z wieloma różnorakimi chorobami. Dobrze funkcjonujący przewód pokarmowy to klucz do zdrowia. Aloes będzie oczyszczał przewód pokarmowy i poprawia trawienie. Interesujące jest również to, że można mówić o funkcji adaptogennej aloes może również działać przy zaparciach i biegunkach, dzięki czemu uda się odpowiednio ukształtować cykl trawienia.

5. Aloes pomaga w oczyszczaniu organizmu

Aloes to taki składnik, który działa oczyszczająco na jelita, usprawnia działanie kosmków jelitowych, które będą wchłaniać substancje odżywcze. Aloes łączy się z toksynami i dzięki temu będzie można doprowadzić do skutecznego oczyszczenia organizmu.

6. Aloe alkalizuje ciało

Na nasz organizm pozytywnie wpływać będzie środowisko zasadowe i aloes, który będzie alkalizował organizm będzie cenny dla naszego organizmu, ułatwi nam walkę z różnorakimi chorobami i dolegliwościami.

Ewelina Urbańska

Redakcja jezykomania.edu.pl